Pradžia
lt
en
Kartu su Ukraina!
Kartu su Ukraina!
COVID-19 Jonavoje
COVID-19 Jonavoje
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Paslaugos
Paslaugos
Projektai
Projektai
DUK
DUK

Kviečiame pasirūpinti savo širdimi 40–54 metų vyrus ir 50–64 metų moteris aktyviai dalyvaujant NEMOKAMOJE širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programoje

Kviečiame pasirūpinti savo širdimi 40–54 metų vyrus ir 50–64 metų moteris aktyviai  dalyvaujant...

Širdies ir kraujagyslių ligos yra dažniausia mirties priežastis planetoje, Lietuvos gyventojų mirtingumas nuo koronarinės širdies ligos, insulto – vienas didžiausių  Europoje.

Liga prasideda ne nuo staiga ištinkančio širdies infarkto: pasitaikantys ir praeinantys  skausmai širdies plote, nepastovus širdies ritmas, galvos svaigimas, alpimas, dusulys, silpnumas, kojų skausmas bei tirpimas – simptomai, kurie dažniausiai yra siejami su širdies ir kraujagyslių ligomis. Šie ankstyvieji simptomai tik parodo, kad, dėl kažkokių rizikos veiksnių poveikio, jau yra žalojamos vidinės organizmo kraujagyslių sienelės ir susirgimas jau vystosi.

Išskiriami trys pagrindiniai rizikos veiksniai šios ligoms išsivystyti: kraujo riebalų arba lipidų perteklius (dislipidemija), padidėjęs kraujospūdis (hipertenzija) ir rūkymas. Šių ligų kilmė daugialypė, viso žinoma per 200 rizikos veiksnių, bet ne visi jie vienodai svarbūs, kuo daugiau rizikos veiksnių – tuo didesnė tikimybė susirgti.

Kviečiame Jus, nelaukiant ekstremalios situacijos dėl COVID-19 ligos pabaigos, 1 kartą per metus registruotis pas savo šeimos gydytoją ir dalyvauti vienoje iš penkių PSDF lėšomis finansuojamų prevencinių programų – Asmenų, priskirtinų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencijos priemonių programoje 40–54 metų (imtinai) vyrams ir 50–64 metų (imtinai) tam, kad šios ligos nebūtų diagnozuojamos per vėlai, jau gerokai pažengusios. Deja, tuomet ir gydymas yra kur kas sunkesnis, o susirgus COVID-19 liga (koronavirusu) yra gerokai didesnė rizika patirti sunkių komplikacijų.

Vizito metu bus atlikti visi reikiami tyrimai (elektrokardiograma, kraujo tyrimai), šeimos gydytojas įvertins tyrimų rezultatus, pagal poreikį sudarys individualų širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos planą, diagnozavęs, kad širdies ir kraujagyslių ligų tikimybė didelė, nusiųs pas gydytojus specialistus išsamiau ištirti, o prireikus – bus skiriamas gydymas.

Jeigu pageidaujate daugiau sužinoti apie širdies bei kraujagyslių ligų, taip pat  cukrinio diabeto rizikos veiksnius, gyventi sveikiau kartu sumažinant riziką susirgti šiomis ligomis,  Jonavos visuomenės sveikatos biuras kviečia BET KOKIO AMŽIAUS ASMENIS dalyvauti  Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintoje profilaktinėje šviečiamojoje 1,5 mėnesio trukmės programoje.

Programos užsiėmimai vyksta susidarius 15 asmenų grupei, dalyviams patogiu laiku, 1 kartą per savaitę.  Vyksta teoriniai ir praktiniai užsiėmimai su įvairiais specialistais: mitybos, fizinio aktyvumo, psichologu, šeimos gydytoju/kardiologu, endokrinologu ir kt. Dalyvavimas šioje programoje yra savanoriškas ir nemokamas.

Daugiau informacijos apie šią programą ir registracija tel. 8 684 13389, el. p. ruta.pugaciauskiene@jonavavsb.lt. Taip pat registruotis dalyvauti šioje programoje galite pas savo šeimos gydytoją.