Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas
Jonavos baseinas
Kartu su Ukraina!
Kartu su Ukraina!
COVID-19 Lietuvoje
COVID-19 Lietuvoje
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Paslaugos
Paslaugos
Projektai
Projektai

Ekonominė situacija

Jonavos rajonas patrauklus ir verslininkui, kuris šiame krašte gali įsikurti ilgam, ir turistui, norinčiam prisiliesti prie praeities arba pasimėgauti šiuolaikiniais civilizacijos patogumais gamtos aplinkoje.

Svarbiausia rajono įmonė – AB ,,Achema", didžiausia azoto trąšų ir kitų pramoninių chemijos produktų gamintoja šalyje bei didžiausia tokio pobūdžio gamykla Baltijos šalyse. „Achema" yra viena didžiausių Lietuvos eksportuotojų, 2016 metais pelniusi „Metų eksportuotojo" titulą. Įmonėje dirba per 1400 darbuotojų, kurių vidutinis darbo užmokestis sudaro apie 1200 eurų.

Ilgametė AB „Achema" veikla ir socialinės garantijos bei požiūris į darnios aplinkosaugos vystymą bei aukšti produktų kokybės standartai 2016 m. lėmė „Metų socialiai atsakingos įmonės" pripažinimą. Socialiai atsakingos veiklos principai bendrovėje apima: darbuotojų teisės ir jų sauga, aplinkosaugos vadyba ir kokybės stebėsena, energijos taupymas ir oro taršos bei klimato kaitos mažinimas, atliekų tvarkymas, taip pat aktyvi partnerystė su vietos bendruomene, vystomi projektai su mokslo institucijomis, antikorupcinė veikla ir skaidrumas.

Bendrovė „Baldai Jums"  gamina korpusinius baldus iš beržo ir ąžuolo masyvo medienos.  Įmonė pilnai  valdo visą gamybos procesą nuo rąstų įsigijimo iki baldų pagaminimo.  Beržo mediena  įsigyjama iš Lietuvos miškų urėdijų, o ąžuolo mediena perkama iš Ukrainos. Net  97 proc. pagamintos produkcijos eksportuojama į Anglijos, Švedijos, Danijos prestižinius mažmeninius tinklus. Per paskutinius dvejus metus įmonės pardavimai išaugo 40 proc., investicijos viršijo 1,5 mln. eurų. „Baldai Jums" pradėti paruošiamieji darbai LEAN sistemai diegti: apmokomi darbuotojai, optimizuojamos darbo vietos. Tai – pasiruošimas įgyvendinti ES projektą, kuris bus skirtas darbuotojų kvalifikacijai kelti pagal 2014-2020 metų žmogiškųjų išteklių plėtros programą.  

Kitos įmonės, eksportuojančios savo produkciją: UAB ,,Lonas", UAB ,,Achempak", UAB ,,Agrochema", Jonavos miškų urėdija, UAB „FPI Baltic".

Jonavos rajone, palyginti su kitais respublikos regionais, nedidelė žemės sklypų nuomos kaina, pakanka pigios ir kvalifikuotos darbo jėgos, todėl sąlygos plėtoti verslą ir gamybą yra optimalios.