Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas

Jonavos baseinas

Kartu su Ukraina!

Kartu su Ukraina!

COVID-19 Lietuvoje

COVID-19 Lietuvoje

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Paslaugos

Paslaugos

Projektai

Projektai

Ekonominė situacija

Jonavos rajonas patrauklus ir verslininkui, kuris šiame krašte gali įsikurti ilgam, ir turistui, norinčiam prisiliesti prie praeities arba pasimėgauti šiuolaikiniais civilizacijos patogumais gamtos aplinkoje.

Didžiausia rajono įmonė – AB „Achema", didžiausia azoto trąšų ir kitų pramoninių chemijos produktų gamintoja šalyje bei didžiausia tokio pobūdžio gamykla Baltijos šalyse. „Achema" yra viena didžiausių Lietuvos eksportuotojų, įmonėje dirba per 1400 darbuotojų, kurių vidutinis darbo užmokestis sudaro apie 1200 eurų.

Bendrovė „Baldai Jums" gamina korpusinius baldus iš beržo ir ąžuolo masyvo medienos. Įmonė valdo visą gamybos procesą nuo rąstų įsigijimo iki baldų pagaminimo. Beržo mediena  įsigyjama iš Lietuvos miškų urėdijų, o ąžuolo mediena perkama iš Ukrainos. Net 97 proc. pagamintos produkcijos eksportuojama į Anglijos, Švedijos, Danijos prestižinius mažmeninius tinklus. 

2022 m. Jonavoje atidaryta nauja Skandinavijos kapitalo grupės „Aluflam Extrusion“ aliuminio profilių gamykla, kuri įsikūrė šalia jau 20 metų Jonavoje veikiančios „Aluflam“ aliuminio langų, durų ir fasadų gamyklos.

Jonavos rajono savivaldybė prisideda prie verslo plėtros sąlygų gerinimo Jonavoje. Ukmergės gatvėje, kurioje veikia daug pramonės įmonių, savivaldybė įrengė šaligatvį ir naujas automobilių stovėjimo vietas, sutvarkė viešojo transporto stotelę, įmonei neskaičiavo valstybinės žemės nuomos mokesčio, kol vyko statybos. 

Ukmergės gatvėje, Jonavoje, jau įsikūrusios ir gamybines patalpas turi bendrovės „Lonas“, „Lintera“, „ABC Nordic“, „Mingridas“, iš viso – daugiau nei 20 įmonių.

Jonavos rajone, palyginti su kitais respublikos regionais, nedidelė žemės sklypų nuomos kaina, pakanka pigios ir kvalifikuotos darbo jėgos, todėl sąlygos plėtoti verslą ir gamybą yra optimalios.