Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas

Jonavos baseinas

Kartu su Ukraina!

Kartu su Ukraina!

COVID-19 Lietuvoje

COVID-19 Lietuvoje

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Paslaugos

Paslaugos

Projektai

Projektai

Jaunimo metai 2022

2022-ieji paskelbti Lietuvos ir Europos jaunimo metais. Visus metus visuomenė skatinama atkreipti dėmesį į jaunimo politiką ir drauge spręsti jauniems žmonėms kylančias problemas.

IŠSKIRTINIAI METAI JAUNIMUI

2022-ieji Lietuvos ir Europos jaunimui išties ypatingi, nes dėmesio jiems rūpimiems klausimams netrūks nei nacionaliniu, nei tarptautiniu mastu. Dar 2021 m. viduryje LR Seimas 2022-uosius paskelbė Lietuvos jaunimo metais, o neilgai trukus Europos Parlamentas juos dedikavo Europos jaunimui.

Ir tai dar ne visos progos, kviečiančios jaunuolius švęsti 2022-uosius. Šiais metais Lietuvos jaunimas minės dar dvi svarbias sukaktis – Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos 30-metį ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos įsteigimo 50-metį. Šios organizacijos įnešė išskirtinį istorinį indėlį atstovaudamos ir vienydamos jaunimą Lietuvoje ir visame pasaulyje.

Iki šiol jaunimo metai Lietuvoje buvo minimi tik vieną kartą, dar 2000-aisiais. Tačiau nuo to laiko stipriai pasikeitė ne tik mus supantis pasaulis, bet ir užaugo nauja, aktyvi ir smalsi jaunimo karta.

Be to, dėl kilusios COVID-19 pandemijos pastarieji metai jaunuoliams buvo neįprasti. Pasaulį ištikusi krizė nepašykštėjo naujų ekonominių ir socialinių iššūkių savarankišką gyvenimą pradedantiems ir įsitvirtinti siekiantiems jauniems žmonėms. Pandemijos pasekmės atsiliepė jų sveikatai, studijoms, užimtumui, laisvalaikiui bei paveikė jaunimo pilietinį aktyvumą.

„Europos Komisijos atliktas jaunimo nuomonės tyrimas, kuriame dalyvavo ir jaunuoliai iš Lietuvos, atskleidė, kokių jaunimo metų jie nori. Tendencijos rodo, kad jauni žmonės trokšta būti išgirsti ir suprasti, siekia bendrauti ir bendradarbiauti ne tik su sprendimų priėmėjais, bet ir tarpusavyje. Taip pat be pandemijos poveikio išryškėjo ir tvarumo bei klimato kaitos, jaunimo darbo, mobilumo, lyčių ir skaitmenizacijos temų svarba“, – sako Jaunimo metų koordinatorius Justinas Juškevičius.

KĄ ŽADA JAUNIMO METAI?

Šiais metais ne tik jaunimas, bet ir su jaunuoliais dirbantys specialistai, politikai bei visa visuomenė kviečiami įsitraukti ir patys organizuoti renginius, iniciatyvas, festivalius, mokymus ir dirbtuves, kultūrines bei pramogines veiklas ir drauge įsigilinti bei spręsti problemas, su kuriomis susiduria jauni žmonės. 2022-ieji suteikia puikią galimybę atkreipti dėmesį į jaunimo situaciją Lietuvoje ir Europoje bei apmąstyti, kokį svarbų vaidmenį jaunimas atliks kurdamas ateities pasaulį.

Jaunimo metais daugiausiai dėmesio jaunuolių įgalinimo temai. Tam, kad šis klausimas būtų tinkamai išnagrinėtas, Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos numatė keletą pagrindinių žingsnių.

Tikimasi, kad 2022-aisiais nuošalyje nebus palikti net ir tie jauni žmonės, kuriuos pasiekti ir informuoti iki šiol sekėsi sunkiau. Skatinamas dar didesnis jaunimo bei jų organizacijų aktyvumas. Jaunuoliai ir sprendimų priėmėjai taip pat raginami įsitraukti į artimesnį dialogą ir drauge spręsti jauniems žmonėms opias problemas. Laukiamų pokyčių siekti padės ir dalijimasis pozityviais ES jaunimo politikos pavyzdžiais.

„Šiais metais daug dėmesio bus skiriama ir regionams. Jauni žmonės galės kalbėti apie savo problemas regioninių renginių metu ir išreikšti savo nuomonę apklausose formuojant regionų dešimtmečio jaunimo politikos viziją. Taip pat jie turės progą įsitraukti į karjeros planavimo užsiėmimus bei organizuoti savo inciatyvas. Norime apie atsiveriančias galimybes informuoti ir jaunuolius, kurių anksčiau nebuvome pasiekę. Tad kai kuriems šie metai bus atradimų laikas“, – teigia J. Juškevičius.

Visus metus įvairios Lietuvoje ir už jos ribų veikiančios organizacijos, tarp kurių Jaunimo reikalų departamentas, Europos komisijos atstovybė Lietuvoje, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba, Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga, Lietuvos jaunimo reikalų koordinatorių asociacija, skatins aktyvų jaunuolių įsitraukimą bei sieks priminti, kad jaunų žmonių nuomonė ir pasiūlymai yra svarbūs ir nebus užmiršti.

Visa informacija Jaunimo metams skirtame internetiniame puslapyje: https://jauni2022.lt

Jaunimo metai Jonavoje:

Renginiai

Ambasadoriai

I-asis „Keliaujančių jaunimo metų“ renginių ciklo renginys Jonavoje (foto)

 
"JAUNIMO PARKAS" 
 
Lietuvos jaunimo metų - proga savivaldybėse pasodinti Stelmužės ąžuolo sodinukai suformavo visą Lietuvą apjungiantį "Jaunimo parką", kuris tiek realiai, tiek virtualiai žaliuos visada!