Jonavos baseinas
Kartu su Ukraina!
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Paslaugos
Projektai
DUK
TARPTAUTINIO BENDRADARBIAVIMO VIZITAS Į ORESUNDO REGIONĄ
2015 m. rugpjūčio 17-21 dienomis buvo organizuotas Kauno regiono merų pavaduotojų tarptautinio bendradarbiavimo vizitas į Oresundo regioną (Švedija-Danija), skirtas užmegzti kontaktams, identifikuoti galimas bendradarbiavimo sritis, projektų idėjas.
Vizito metu aptarti socialinių paslaugų organizavimo, efektyvios energijos sistemų diegimo, ekologinio transporto organizavimo bei darnios aplinkos savivaldybėse kūrimo klausimai.
Į Oresundo regioną išvyko Kauno regiono savivaldybių atstovai: Vytas Kederys (Birštono savivaldybė), Eugenijus Sabutis (Jonavos r. savivaldybė), Tomas Vaicekauskas (Kaišiadorių r. savivaldybė), Vasilijus Popovas (Kauno m. savivaldybė), Jonas Gurskas (Kauno r. savivaldybė), Olga Urbonienė (Kėdainių r. savivaldybė), Algis Marcinkevičius (Prienų r. savivaldybė), Gitana Rašimienė (Raseinių r. savivaldybė) bei VšĮ Kauno regiono plėtros agentūra direktorė Lina Misiukevičienė ir projektų vadovė Elena Taločkaitė.
Vizito metu susitikta su Skonės regiono savivaldybių asociacijos darbuotojais, kurie pristatė savo darbą ir organizacinę struktūrą. Skonės regiono savivaldybių asociaciją sudaro 33 nariai. Savivaldybių dydis svyruoja nuo 7 000 iki 300 000 gyventojų. Apie pusė savivaldybių turi mažiau nei 25 000 gyventojų. Savivaldybių asociacijos vadovas Peter Nilsson papasakojo, kaip organizuojamas darbas jų organizacijoje.
Darbinio susitikimo su Malmės savivaldybės atstovais metu aptarti socialinės politikos praktiniai įgyvendinimo aspektai. Juos pristatė Malmės savivaldybės Socialinės gerovės skyriaus atstovai Eva Renhammar ir Bjarne Stenquist bei Jaklina Strand ir Ilona Holmgren; socialinių išteklių departamento atstovė Margot Olsson.
Švedijoje, Skonės regione, dėmesys kreipiamas ne tik į ekologinį darnumą, bet ir į socialinį. Čia nėra atskirti sergantys, senyvo amžiaus ar specialiųjų poreikių turintys asmenys. Skonės regione socialinė politika skelbia, kad kiekvienas žmogus turi teisę į vienodas gyvenimo, gydymosi ir priežiūros sąlygas. Susitikimo metu pristatyta socialinių paslaugų struktūra, senyvo amžiaus asmenų bei specialiųjų poreikių turinčių asmenų priežiūra; buvo aptartas smurtas artimoje aplinkoje bei jo sprendimo būdai ir galimybės.
Kauno regiono merų pavaduotojų delegacija lankėsi ir kitoje savivaldybėje - Helsinborge. Maloniai nustebino prie savivaldybės pastato iškelta Lietuvos trispalvė. Helsinborgo savivaldybės vicemerė Inger Nilsson aprodė Rotušę, kurioje reziduoja aukščiausia savivaldybės valdžia, posėdžiauja miesto taryba bei tuokiamos poros.
Helsinborgo savivaldybėje gyvena 135 000 gyventojų. Miesto taryba iškėlė sau ambicingus tikslus – tapti geriausiu „internetiniu miestu". Be viešinimo projektų, visi dokumentai perkelti į elektroninę erdvę, todėl bet kuris gyventojas ar svečias gali pažiūrėti, kas buvo planuota ir kas yra nuveikta savivaldoje. Verslas gali pasinaudoti dokumentais, duomenimis, kurie sukurti viešajame sektoriuje.
Helsinborge, kaip ir kitose Skonės regiono savivaldybėse, labai didelis dėmesys skiriamas atliekoms rūšiuoti. Kaip dirbama, kalbėjo Miesto planavimo ir techninių paslaugų departamento vadybininkas Klas Nyberg bei Aplinkosaugos departamento aplinkosaugos strategijos specialistė Sofia Mattson.
Darnus vystymasis organizuojamas ne tik Švedijos Skonės regione, bet ir Kopenhagoje (Danija). Ypatingas dėmesys skiriamas ekologiniam transportui. Kopenhagos savivaldybės plėtros konsultantė Julia Torsbjerg Lynge pasidalijo patirtimi apie elektromobilių naudojimą mieste; buvo pristatyta Darnaus judumo Kopenhagoje koncepcija ir jos praktinis įgyvendinimas. Vienam mieste registruotam automobiliui tenka penki dviračiai. Dviračių transporto infrastruktūra mieste yra labai gerai išvystyta, todėl trys iš keturių dviratininkų dviratį, kaip transporto priemonę, naudoja visus metus.
Kopenhaga išsikėlė tikslus būti žalia, sveika ir judria sostine, todėl tam pasiekti dedamos savivaldybės pastangos, įtraukiamos visos gyventojų grupės. Viešosios - privačios partnerystės organizacijos „Žalioji valstybė" projektų vadovė Anne Vestergaard Andersen lietuvių delegacijai pristatė Danijos kelią nuo šalies, kuri buvo visiškai priklausoma nuo iškastinio ir įsivežtinio kuro, iki šalies, kurioje didžiąją dalį energijos sudaro alternatyvūs šaltiniai, daug dėmesio skiriama efektyviam energijos naudojimui.
Vizito metu

