Jonavos baseinas
Kartu su Ukraina!
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Paslaugos
Projektai
DUK
SVEIKATOS NETOLYGUMŲ MAŽINIMAS JONAVOS RAJONE
Konferencijos tikslas – atskleisti glaudžius priežastinius ryšius tarp įvairių sektorių veiklos ir gyventojų sveikatos. Į konferenciją atvyko Nacionalinės sveikatos tarybos narė, Sveikatą stiprinančio Kauno regiono Konsultantų tarybos pirmininko pavaduotoja prof. Irena Misevičienė, kuri perskaitė pranešimą „Sveikatą stiprinančio Kauno regiono savivaldybių vaidmuo įgyvendinant Europos „Sveikata 2020" politikos ir Lietuvos sveikatos programos pagrindinę strateginę veiklos kryptį „Sveikata visose politikose".
Prasidėjus konferencijai, prof. I. Misevičienė įteikė Jonavos rajono savivaldybės merui Mindaugui Sinkevičiui PSO Europos regiono direktorės Dr. Zsuzsanna Jakab padėkos suvenyrą už aktyvų dalyvavimą organizuojant Kauno regione Pasaulio sveikatos organizacijos Sveikų regionų tinklo 23 metinį pasitarimą, kuris vyko š. m. rugsėjo 22−23 d. Kauno rajone.
Konferencijos įžanginėje dalyje buvo pristatytas projektas „Visuomenės sveikatos biuro kabinetų steigimas ir gerinimas Jonavos švietimo įstaigose", finansuojamas įgyvendinant 2009–2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos Nr. LT11 „Visuomenės sveikatai skirtos iniciatyvos" priemonę „Sveikatos priežiūros paslaugų teikimo mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose gerinimas". Projekto tikslas - gerinti sveikatos priežiūros prieinamumą ir kokybę Jonavos ir Ukmergės rajonų bendrojo lavinimo ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Projekto metu suremontuoti sveikatos kabinetai ir įsigyta būtina sveikatos kabinetų įranga ir baldai. Projekto vykdytoja - Jonavos rajono savivaldybės administracija.
Pirmoje konferencijos dalyje pranešimus pristatė savivaldybės administracijos atstovai, atskleisdami esamą jonaviečių sveikatos būklę, socialinę–ekonominę charakteristiką, sveikatos gerinimo kryptis Jonavos strateginiuose dokumentuose ir projektuose.
Antroje dalyje savivaldybės įstaigų atstovai kalbėjo apie vykdomas veiklas, siejamas su visuomenės sveikatos gerinimu. Buvo aktyviai diskutuojama apie sveikatos netolygumus, sisteminius sveikatos skirtumus tarp atskirų žmonių grupių, reikalaujančių ir papildomų išlaidų. Minėta, kad, taikant pagrįstas priemones, sveikatos netolygumai yra išvengiami, tačiau sveikatos sistemos pertvarkai būtini sprendimai nėra patrauklūs, nes teigiami rezultatai greiti nebūna, jie išryškėja tik po gana ilgo laiko tarpo.
Jonavos rajono savivaldybės tarybos narė, Sveikatos, ekologijos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Birutė Platkauskienė apibendrino konferenciją paminėdama, kad savivaldybės meras, Taryba, administracija supranta visuomenės sveikatos reikšmę, kuria darnią privataus ir viešojo sektoriaus aplinką. Pasidžiaugė, kad investicija vyksta ne tik mieste, bet ir kaimiškosiose vietovėse, nesvarbu, kiek jose gyvena žmonių, juk jie taip pat nori gauti geras paslaugas ir išplėtotą infrastruktūrą. Paminėjo, kad, siekiant bendro tikslo, t. y. sveikesnės visuomenės, skatinti bendradarbiauti iš pažiūros gana skirtingose srityse yra labai svarbu. Atkreiptas dėmesys, kad, mažinant sveikatos netolygumus, glaudžiai bendradarbiaujama tarp pačių įvairiausių sektorių: verslo, policijos, sveikatos, švietimo, socialinių paslaugų įstaigų, NVO, bendruomenių ir kitų organizacijų.
Aplinkos ir sveikatos apsaugos skyriaus inf.

