Jonavos baseinas
Kartu su Ukraina!
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Paslaugos
Projektai
DUK
SAVIVALDYBĖJE SUŽIBO BETLIEJAUS TAIKOS UGNIS
Betliejaus taikos ugnis – simbolinė akcija, skirta žmonijos taikai ir brolybei. Ji buvo pradėta radijo ir televizijos transliuotojo ORF iniciatyva 1986 m. Austrijoje, Linco mieste.
Kasmet ypač pasižymėjęs vaikas iš Austrijos keliauja į Palestiną ir Betliejuje uždega žvakę. Šių metų taikos vaikas – Tobijas Flachneris. Dvylikametis Tobijas iš bendruomenės „Tyli naktis" Austrijos mieste Hochburge lapkričio 24-ąją uždegė Taikos ugnies žibintą Betliejaus gimimo grotoje.
Gruodžio 13-ąją Tobijas Romoje perdavė Betliejaus taikos ugnį Popiežiui Pranciškui.
Šiemet Betliejaus taikos ugnies akcijos šūkis: „Kelyje į taiką". Į Lietuvą Betliejaus ugnelė atkeliavo jau 20-ąjį kartą, gruodžio 18 d.
Šiandien, gruodžio 22-osios rytą, ji sužibo Jonavos rajono savivaldybės mero Eugenijaus Sabučio kabinete, o iš čia pasklido po visą administracijos pastatą.
Mus sušildė ne tik artėjančių švenčių laukimas, bet ir nuoširdus bendravimas, pasidalijimas mintimis apie taiką ir viltį. Rajono vadovas pasidžiaugė, kad tradicija – Betliejaus taikos ugnis –nepamiršta, pasidalijo mintimis apie laimę, apie tai, kas mus daro laimingais.
Lietuvos skautijos Kauno krašto Šventosios tunto Medeinės draugovės vadovė Dalia Autukienė kalbėjo apie Taikos miesto planą, o Lietuvos skautų sąjungos LDK Algirdo draugovės vadovas Sigitas Stacevičius merui Eugenijui Sabučiui įteikė Draugystės, skautų veiklos mazgą bei ženklelį, o rajono vadovas jaunuosius skautus pavaišino saldumynais.
Švenčių išvakarėse prisiminkime, kad visi kartu galime labai daug: skleisti šilumą, ramybę, pasidalyti gerumu su tais, kurie jaučiasi pamiršti... Tegul Betliejaus taikos ugnis dega ant kiekvieno mūsų kalėdinio stalo.
K. Lukoševičiūtės nuotr.

