Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas

Jonavos baseinas

Kartu su Ukraina!

Kartu su Ukraina!

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Paslaugos

Paslaugos

Projektai

Projektai

DUK

DUK

SAUGAUS EISMO KOMISIJOJE 2013 M. SAUSIO MĖNESĮ

          Saugaus eismo komisijos posėdžio metu svarstyti ne tik iš gyventojų gauti skundai, prašymai, bet ir diskutuota dėl eismo Kauno, Klaipėdos, Taikos, Vilniaus gatvėmis po jų  rekonstrukcijos.

          Į komisijos posėdį atvykęs Taurostos g. gyventojas Antanas Zabarskas sakė negalėtų išvažiuoti iš kiemo nepažeisdamas kelių eismo taisyklių: tektų kirsti ištisinę kelio liniją, tad turįs daryti lanką. Komisijos narys Antanas Liegis teigė žinąs šią problemą ir pažadėjo, pagerėjus orams, pažymėti kelio atkarpą punktyrine linija.

          Garažų kooperatyvo „Sodai" pirmininkas kreipėsi į Saugaus eismo komisiją prašydamas leisti pastatyti kelio ženklą „Stovėti draudžiama" ties išvažiavimu iš 14, 15 ir 16 garažų, kadangi ties jais nuolat stovi automobiliai, trukdantys išvažiuoti. Pasak pirmininko, dėl to ne kartą teko kviesti policijos pareigūnus. Komisija prašymui pritarė.

          Ragožių k. seniūnaitė Asta Toločkienė kreipėsi dėl galimybės Jonavoje, ties autobusų stotele „Šviesos gatvė" įrengti pėsčiųjų perėją. Šiuo metu „Lietavos" pagrindinėje mokykloje mokosi 12 vaikų, gyvenančių Ragožių ir Marviliaus kaimuose. Atvažiavę moksleiviai išlipa Žeimių gatvėje esančioje stotelėje. Eismas rytais intensyvus, pėsčiųjų perėjos nėra, vaikams pavojinga pereiti į kitą Žeimių gatvės pusę. Kadangi Žeimių g. – magistralinė, nutarta išsiųsti raštą VĮ „Kauno regiono keliai" ir vadovautis iš įmonės gautu atsakymu.

          Mero pavaduotojas Vytautas Venckūnas, gavęs A.Kulviečio g. 15-ojo namo gyventojos Violetos Trimonienės laišką, vėl kreipėsi dėl pėsčiųjų perėjos Žemaitės gatvėje įrengimo. Vicemeras apgailestavo, kad Saugaus eismo komisija nepritarė siūlymui įrengti pėsčiųjų perėją ir kad nebuvo svarstytos alternatyvos perkelti autobusų stotelę į kitą vietą, pakeičiant maršrutą. Pasak V.Venckūno, A.Kulviečio g. gyventojams būtų patogu, jei stotelė atsirastų pačioje A.Kulviečio g. Valerijus Krugliakovas pasakė, kad A.Kulviečio gatvėje autobusų stotelė yra. Saugaus eismo komisija nutarė šį prašymą pateikti svarstyti rajono savivaldybės Keleivinio kelių transporto komisijai ir UAB „Jonavos autobusai" direktoriui Edmundui Mulokui.

          Gauti du prašymai, susiję su Kauno g. 6-uoju namu. UAB „Ekspol" prašo leisti rezervuoti tris vietas automobiliams stovėti prie šio daugiabučio, kadangi saugos tarnyba „Ekspol" nuomoja patalpas iš kredito unijos „Jonavos žemė" ir iš čia į iškvietimus išvyksta Greitojo reagavimo grupės.

          Kauno g. 6-ojo namo savininkų bendrija taip pat prašo leisti rezervuoti namo gyventojams mašinų stovėjimo vietas, esančias nuo laiptinių pusės. Taip pat prašoma perkelti atliekų surinkimo konteinerius iš mašinų stovėjimo aikštelės. Gyventojų teigimu, kur šiuo metu yra konteineriai, buvo numatyta mašinų stovėjimo aikštelė.

          Saugaus eismo komisija nepritarė dėl vietų rezervavimo: aikštelė – visuomeninės paskirties, tad ja gali naudotis visi. Namo bendrijai pasiūlyta kreiptis į Architektūros ir urbanistikos skyrių dėl žemės sklypo suformavimo bei žemės nuosavybės įteisinimo.

          Aptartas eismas Klaipėdos, Kauno, Taikos, Vilniaus gatvėmis po jų rekonstrukcijos. Nuomonės išsiskyrė, tačiau dauguma komisijos narių balsavo už tai, kad eismas liktų toks pat, koks buvo iki gatvių rekonstrukcijos: Klaipėdos gatve – vienpusis eismas nuo Klaipėdos g. 7-ojo namo iki Sodų g.; Taikos gatve – vienpusis eismas nuo Klaipėdos g. iki Kauno g.; Kauno gatve – vienpusis eismas nuo Sodų g. iki J.Ralio g.; Vilniaus gatve – dvipusis eismas.

                    

Kristina LUKOŠEVIČIŪTĖ

Ryšiams su visuomene specialistė