Jonavos baseinas
Kartu su Ukraina!
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Paslaugos
Projektai
DUK
PASIRINKIMAS: REALIAI PADĖTI MŪSŲ VAIKAMS, O NE TUŠČIAI DEJUOTI, ŽIŪRINT KRIMINALINES KRONIKAS
Jonaviečiai turėjo galimybę mėgautis #"Stebuklinga kava". Prie projekto, remiančio programą #„Big brother Big sister", prisijungė Jonavos kavinė „Guru Cafe".
Projektą „Stebuklinga kava" sukūręs ir jį įgyvendinantis, tarptautinei Rotary bendrijai priklausantis Vilniaus Gedimino Rotary klubas atsakymo prisidėti prie projekto sulaukė ir iš mūsų miesto: „Prie vilniečių projekto prisijungėme, nes mums nesvarbu, kas tai daro. Svarbu – ką daro. Projekto idėja atitinka mūsų kavinės kolektyvo puoselėjamas vertybes. Tikimės savo pavyzdžiu paskatinti ir kitus mažesnius, nuo sostinės nutolusius miestus prisijungti," – sako „Guru Cafe".
„Stebuklingos kavos" savaitės metu, 2017 m. balandžio 24-30 d., pirkdami kavą, kavinės lankytojai parėmė „Big Brothers Big Sisters" (BBBS) programą, vieną seniausių, geriausiai žinomų ir efektyviausių prevencinių priemonių pasaulyje, skirtų padėti vaikams.
„Kai į Paramos vaikams centrą ateina šeimos su paaugliais, mes visų pirma pasiklausiame paties paauglio, ar jis nori dalyvauti programoje ir susirasti vyresnį brolį arba sesę draugystei. Yra paauglių, kurie yra intravertai ir puikiai jaučiasi mažiau bendraudami, neieško ryšio su aplinkiniais. Vis dėlto tie, kuriems bendravimo trūksta, kviečiami jungtis prie BBBS programos", – pasakoja programos vadovė psichologė Jūratė Baltuškienė.
Programos esmė – savanoriška individuali pagalba vaikams, kur kruopščiai atrinktas ir specialiuose mokymuose apmokytas savanoris individualiai bendrauja su jam paskirtu 7-14 m. vaiku ar paaugliu ir padeda jam įveikti įvairius gyvenimiškus ir lengvus psichologinius sunkumus, o jų bendravimą prižiūri ir konsultuoja specialistai.
Jonavos kavinė tapo šios programos drauge. Per savaitę už kavą surinktus pinigus ji skyrė savanoriams apmokyti: „Reikia daryti viską, kas mūsų valioje, kad pasaulis taptų geranoriškesnis mūsų vaikams. Šiais laikais labai daug abejingumo. Norime, kad tai keistųsi. Jaučiamės moraliai pakylėti, turėdami galimybę prisidėti prie pokyčių. Esame socialiai atsakinga bendrovė: tikime, kad turime dalytis tuo, ką uždirbame", – sako „Guru Cafe".
Pasak vilniečių Rotary klubo vadovo Sigito Liaučiaus, jonaviečiai į prašymą prisidėti atsiliepė po pirmos žinutės. Toks požiūris išties jaudina, nes patirtis rodo, kad lietuviams labiau priimtina tvarkytis neperžengiant savo tvoros ribų (vis dėlto tai – kito miesto projektas).
„Esame dėkingi rotariečiams, kad mus rado! Mes didžiuojamės, kad, prisidedant Jonavos miesto kavos mėgėjams, mūsų kavinės lankytojams (kurie tikriausiai net nežino, kad mėgaudamiesi kava pas mus netiesiogiai, bet prisideda prie socialinių projektų) įstengiame prisidėti ir džiaugiamės, kad yra tokių iniciatyvų kaip „Stebuklinga kava"! Mes remiame ne tik šį projektą. Vadovaujamės logika, kad pinigai yra priemonė, o ne tikslas", – akcentuoja „Guru Cafe".
Matyt, „Stebuklinga kava" išties yra stebuklinga, jei randa atsaką žmonių širdyse. Išgirdę apie ją, suskubo prisidėti dar tik besikuriantis Jonavoje ir tik antrą sezoną Užusaliuose dirbsiantis vandenlenčių parkas „Wake B1". Jie įsipareigojo suteikti galimybę BBBS programos nariams pasimėgauti vandenlenčių sporto teikiamais malonumais, pamokyti vaikus ir jų didžiuosius brolius čiuožti.
„Visada smagu prisidėti prie gerų darbų. Tikime, kad, jei duodi, tai grįžta dvigubai. Galimybė dalytis su tais, kuriems gyvenimas davė mažiau ar kuriems sunkiau, suteikia energijos mums mūsų darbuose", – sako „Wake B1".
Labai knietėjo sužinoti, ką šiuo klausimu mano rajono vadovas. Tad apie tai paklausėme laikinai einančio savivaldybės mero pareigas Eugenijaus Sabučio.
„Jau steigiantis „Guru Cafe" buvo aišku, kad tai bus kiek kitokia vieta Jonavoje, galbūt labiausiai panaši į Vilniuje, Kaune esančias tikrąsias kavines. Kavinei pradėjus veikti, supratome, kad jos savininkai – šiuolaikiško ir modernaus mąstymo atstovai, nebijantys socialinės atsakomybės, nesivaikantys tik vienadienio pelno, aktyviai dalyvaujantys ir prisidedantys prie jaunimo veiklos. Ši kavinė yra labai mėgstama jaunimo. O poelgis išties yra geras ir ne tik pagalbos aspektu. Tokiu poelgiu kavinės kolektyvas savo aktyviu asmeniniu pavyzdžiu parodo visų pirma jaunimui, o po to ir mums visiems, kad socialinė atsakomybė verslui turi rūpėti nė kiek ne mažiau nei „valdžiai", kad socialinis atsakingumas nėra kažkieno „kito", o mūsų visų bendras reikalas", – sakė Eugenijus Sabutis.
Pasak rajono vadovo, tikrai neretai, bet ne taip dažnai, kaip jis norėtų, tenka išgirsti apie Jonavos žmones, kurie realiai skiria savo laiką, asmenines lėšas geriems darbams. Daugiausia tai daroma įvairių švenčių, sukakčių metu arba skiriama įvairioms labdaros organizacijoms. Kai kurie linkę iš to pasidaryti papildomą reklamą, ir tai – nieko blogo, svarbiausia – galutinis rezultatas. Verslui reikia, kad apie jį žinotų.
Pasak Eugenijaus Sabučio, kai kurie pageidauja išlikti anonimais, kuriems tai teikia asmeninį pasitenkinimą. Bet kuriuo atveju Jonavos rajono vadovo požiūris toks, kad geri darbai ir jų darymas turi tapti ne prievole, o vidine nuostata, kurios vedini visi galime prisidėti prie to, kad pagalba pasiektų labiausiai jos stokojančių.
„Stebuklingos kavos" savaitei buvome sukūrę ypatingą savaitės kavą, kuri džiugino miestelėnus. Buvo tokių, kurie atėję sakė: „Norime prisidėti prie „Stebuklingos kavos" projekto". Jie jau buvo girdėję apie šią akciją. Mes žinome, kad jonaviečiai – iniciatyvūs, socialiai atsakingi žmonės. Ir kad jiems rūpi. Norime akcentuoti, kad, gerdami pas mus kavą, vaišindamiesi pyragais, jonaviečiai netiesiogiai, bet prisideda prie gerų darbų. Mat kiek galime, stengiamės remti Jonavos jaunimą bei kitas organizacijas. Šiandien „Stebuklinga kava" yra 6-ta remiama organizacija. Draugaujame su VšĮ Paneriečiais, kurie pas mus vykdo „Palikta kava" akciją, bendradarbiaujame su Jonavos viešąja biblioteka, Kultūros centru. Taip pat, kiek galime, paremiame Jonavos liberalų jaunimą, Jonavos r. jaunimo organizacijų sąjungą „Apskritas stalas", Lietuvos moksleivių sąjungos Jonavos skyrių, krepšinio mėgėjų komandą „Admode" ir kt. O kur dar projektai, kurie dar gryninami (bendradarbiavimas su futbolo komanda, gyvūnų prieglaudomis...). Tad lauksime užsukant išgerti kavos ir prisidėti prie gerų darbų", – sako „Guru Cafe".
– Gerbiamas Mere, ar gėrėte „Stebuklingą kavą"? – klausiame laikinojo mero.
– Žinoma! Mėgstu kavą. Mėgstu gerdamas kavą bendrauti. Jeigu taip papildomai dar pagelbėsiu kažkam kitam – jausiuosi geriau. Ir ne tik dėl skanios kavos", – šypsosi Eugenijus Sabutis. – Primenu, kad į programą „Big Brother Big Sister gali kreiptis ir Jonavos vaikai bei paaugliai.
Vilniaus Gedimino Rotary klubo narė Inga Korytė Stanionienė

