Pradžia
lt
en
COVID-19 Jonavoje
Paslaugos
Skelbimai
Projektai
DUK

Jonavos įmonių darbuotojai gali išsitirti dėl COVID-19

Jonavos įmonių darbuotojai gali išsitirti dėl COVID-19 A. Reipos nuotr.

Visų Jonavos rajone veikiančių įmonių darbuotojai, kurie turi tiesioginį kontaktą su kitais asmenimis, gali vieną kartą nemokamai pasitikrinti ar neserga COVID-19 liga. Tokią galimybę suteikia antradienį pasirašytas Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas.

Profilaktiniai vienkartiniai PGR testai Jonavos rajone iki šiol buvo atliekami savivaldybės administracijos, savivaldybės įstaigų ir įmonių darbuotojams.

„Norint atlaisvinti ekonomiką, socialinį gyvenimą, kad galėtume ir vėl visi susitikti, lankytis renginiuose, valstybei reikia turėti patikimus duomenis. Todėl šiandien atliekame vienkartinius profilaktinius testus. Tai nėra labai sudėtinga ar nemaloni procedūra, todėl kviečiu visus, kuriems šiandien priklauso toks testas, jį atlikti ir padėti pagreitinti karantino suvaržymų atlaisvinimą”, - sakė rajono meras Mindaugas Sinkevičius, profilaktiškai pasitikrinęs penktadienį.

Vienkartiniai profilaktiniai tyrimai COVID-19 ligai nustatyti atliekami savanoriškai. Jonavos rajono savivaldybėje veikiančių įmonių vadovai savo darbuotojus, norinčius atlikti testą, turėtų nukreipti į Jonavos mobilų punktą: asmenų registracija vykdoma per www.1808.lt arba Karštąją liniją 1808.

Profilaktiniai tyrimai, nepriklausomai nuo tiriamos asmenų grupės, nėra tikslingi ir neatliekami asmenims, kurie:
•    yra persirgę koronavirusu ir nuo teigiamo PGR arba antigeno testo rezultato praėjo mažiau nei 90 dienų;
•    turi koronaviruso serologinio antikūnų testo teigiamą rezultatą, jei praėjo mažiau nei 60 dienų;
•    paskiepyti vakcina nuo koronaviruso pagal pilną skiepijimo schemą mažesniu nei 90 dienų laikotarpiu. 

Jei jūsų įmonė priskiriama smulkiajam ir vidutiniam verslui arba verčiatės individualia veikla, jūs galite testuoti savo darbuotojus periodiškai ir gauti kompensaciją už atliktus testus. Daugiau informacijos čia.