Pradžia
lt
en
Kartu su Ukraina!
COVID-19 Jonavoje
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Paslaugos
Projektai
DUK

Jonavoje gimusi žmogaus teisių iniciatyva – tarp geriausių Europoje

Jonavoje gimusi žmogaus teisių iniciatyva – tarp geriausių Europoje organizatorių nuotr.

Jonavoje sukurtas atsako į smurtą artimoje aplinkoje algoritmas pateko į Europos politikos inovacijų konkurso finalą kategorijoje "Žmogaus teisės". Projektas buvo vykdytas kartu su Lygių galimybių plėtros centro ekspertais, jame taip pat dalyvavo Ukmergės rajono ir Alytaus miesto savivaldybės.

Europoje įvertintas algoritmas yra išgryninta ir aiškiai apibrėžta institucinių veiksmų seka, kaip turėtų elgtis skirtingos organizacijos, gavusios pranešimą apie smurto atvejį.

Jonavos rajono savivaldybėje šių metų vasarą buvo pasirašyta keturių institucijų bendradarbiavimo sutartis dėl šio algoritmo įgyvendinimo.

Pasak rajono mero pavaduotojos Birutės Gailienės, visiškai naujas tarpžinybinio reagavimo modelis padės užtikrinti efektyviausią pagalbą smurto aukoms, o taip pat ir smurto prevenciją.

„Smurtas artimoje aplinkoje arba prievartinė kito asmens kontrolė šiandien yra labai aktuali problema, todėl džiaugiamės galėję dalyvauti visiškai naujo įrankio kūrime. Nuo šiol prasidės kitas etapas – bendradarbiavimas siekiant veikti išvien ir užtikrinti kuo sklandesnę apsaugą nuo smurto artimoje aplinkoje“, - sakė B. Gailienė.

Sutartį pasirašė Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktorius Valdas Majauskas, Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariato viršininko pavaduotojas Darius Pliavga, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė ir asociacijos „Kauno moterų linija“ pirmininkė Ernesta Butkuvienė.

Politikos inovacijų instituto apdovanojimų konkursui šiemet buvo pateikta per 400 projektų iš 25 Europos valstybių. Nominuotas iniciatyvas vertino virš tūkstančio Europos piliečių komisija, kuri atrinko 90 finalininkų devyniose kategorijose.