Pradžia
lt
en
COVID-19 Jonavoje
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Paslaugos
Skelbimai
Projektai
DUK

Jonava nušvito purpurine spalva: minima neišnešiotų naujagimių diena

Jonava nušvito purpurine spalva: minima neišnešiotų naujagimių diena V. Kalpoko nuotr.

Jonava jau antradienio vakarą nusidažė purpurine spalva: šiandien mieste minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena.

Lapkričio 17-ąją visame pasaulyje purpurine spalva nušvinta tūkstančiai miestų – taip prisijungiama prie iniciatyvos palaikyti ankstukų šeimas ir atkreipti visuomenės dėmesį į priešlaikinio gimdymo problematiką.

Lietuvoje iniciatyva palaikoma nuo 2011 metų. Šią dieną purpurine spalva nušvinta miestų rotušės, kultūros centrai, tiltai, dvarai, bažnyčios, teatrai ir įvairūs savivaldybių pastatai.

Jonava tradiciškai jungiasi prie iniciatyvos purpurine spalva apšviesdama Šviesos bokštą, Šviesos taką Sąjūdžio aikštėje, bibliotekos ir muziejaus pastatus, o šiemet – ir naująjį pėsčiųjų tiltą per Žeimių gatvę.

„Lietuvos medicinos pasiekimai stebina visuomenę, tačiau daugelis žmonių vis dar nežino, kad bėgant metams ir tobulėjant medicinos mokslui galimybių išgelbėti anksčiau laiko gimusius mažylius vis daugėja, o užaugę jie šypsosis ir šėlios visai kaip ir laiku gimę jų bendraamžiai“, - sako asociacijos „Padedu augti“ vadovė Inga Laukytė-Budrienė.

Pasak asociacijos „Neišnešiotukas“ vadovės Astos Speičytės-Radzevičienės, kiekvienas palaikymo ženklas už gyvybę kasdien kovojantiems ankstukams yra be galo svarbus.

„COVID-19 pandemija stipriai paveikė naujagimius, ypač sergančius ir neišnešiotus, bei jų susilaukusias šeimas. Dėl saugumo ribojimų tėvai negalėjo lankyti vaikelio. Deja, įvairūs tyrimai rodo, kad naujagimio atskyrimas nuo mamos gali sukelti rimtų adaptacijos, nervų ir elgesio problemų ateityje“, – sako A. Speičytė-Radzevičienė.

Įvairūs abiejų organizacijų vykdomi paramos projektai siekia užtikrinti visapusišką pagalbą anksčiau laiko gimusiems mažyliams bei jų šeimoms, suteikiant gyvybiškai svarbią medicininę įrangą, psichologinę pagalbą, paramą daiktais bei kitą svarbų palaikymą.