Jonavos baseinas
Kartu su Ukraina!
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Paslaugos
Projektai
DUK
ĮGYVENDINAMAS PROJEKTAS „GERO VALDYMO PRINCIPŲ TAIKYMAS LIETUVOS SAVIVALDYBĖSE“
Projekto tikslas - stiprinti nevyriausybinių organizacijų ir vietos savivaldybių bendradarbiavimą, pagerinti probleminių ir mažų savivaldybių viešojo valdymo sistemą, siekiant kelti viešojo sektoriaus darbuotojų kompetencijas bei pritraukti naujus/papildomus finansavimo šaltinius.
Projekto uždaviniai:
- gerinti savivaldybių ir viešųjų paslaugų tiekėjų administracinius ir viešuosius gebėjimus, taikant gero viešojo valdymo principus;
- padėti savivaldybėms efektyviai pasinaudoti potencialiais finansavimo šaltiniais, sprendžiant svarbius vietos klausimus;
- perteikti gerąją Norvegijos patirtį įvairiose viešosios politikos srityse vietos lygmeniu.
Projekto metu tiesiogiai bus dirbama su 10 Lietuvos savivaldybių, kurių atstovams bus teikiamos konsultacijos, rengiami mokymai, padedama pasirengti potencialių finansavimo šaltinių pritraukimo strategijos gaires. Projekto metu taip pat bus perteikiama ir Norvegijos gerosios praktikos patirtis.
Projekto metu numatomos veiklos:
- Mokymai bus rengiami visose 10 savivaldybių, o juose dalyvaus tarybų nariai, administracijos darbuotojai ir NVO atstovai (iš viso 15 asmenų). Bus surengti 2 mokymų ciklai: 10 vienadienių (rugsėjo mėn.) ir 10 dvidienių (lapkričio-gruodžio mėn.). Mokymų metu bus analizuojamos gero valdymo bei NVO tarybų veiklos stiprinimo temos, taikant gero valdymo principus temas, taip pat ir strateginio planavimo, partnerystės, komandinio darbo ir viešųjų paslaugų teikimo, pasitelkiant NVO pajėgumus. Planuojamos veiklos laikotarpis: 2015 m. rugsėjo–gruodžio mėn.
- Konsultacijų teikimas NVO ir savivaldybių atstovams bus teikiamos telefonu, elektroniniu paštu bei atskirų vizitų į savivaldybes organizavimu. Konsultavimas remsis konkrečios savivaldybės situacijos analize, dokumentų įvertinimu ir rekomendacijų jų tobulinimui teikimu. Planuojamas veiklos laikotarpis: 2015 m. rugsėjo – 2016 m. kovo mėn.
- Konferencija Vilniuje bus surengta atlikus NVO ir savivaldybių bendradarbiavimo situacijos analizes 10 savivaldybėse. Renginio metu bus pristatyti projekto rezultatai bei Norvegijos gerosios praktikos pavyzdžiai, kuriuos pristatys ekspertas iš Norvegijos. Planuojamas veiklos laikotarpis: 2016 m. vasario mėn.
Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centras parengė studiją „GERO VALDYMO PRINCIPŲ TAIKYMAS LIETUVOS SAVIVALDYBĖSE". Ją galima rasti šiuo adresu:

