Jonavos baseinas
Kartu su Ukraina!
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Paslaugos
Projektai
DUK
GRIPO SEZONAS JAU PRASIDEDA
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Jonavos skyriaus specialistai informuoja, kad sezoninio gripo vakcina „Influvac" nuo rugsėjo 18 d.-spalio 6 d. jau pristatoma į asmens sveikatos priežiūros įstaigas.
Primename, kad rizikos grupės išlieka tokios pat kaip ir 2016-2017 m. gripo sezono metu:
- 65 m. ir vyresni asmenys,
- visi asmenys, sergantys lėtinėmis ligomis (ir vaikai),
- asmenys, gyvenantys slaugos ir globos įstaigose (ir vaikai),
- sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai (ir odontologai),
- nėščiosios.
Efektyviausia priemonė išvengti gripo ir jo komplikacijų – skiepai. Skiepytis nuo gripo rekomenduojama rudens-žiemos laikotarpiu. Pasiskiepijus apsauga susiformuoja po dviejų savaičių ir trunka visą gripo sezoną. Svarbu skiepytis kiekvienais metais, nes gripas – nenuspėjamas, gripo virusai nuolat kinta ir po skiepų įgytas imunitetas laikui bėgant silpsta.
Norintys apsisaugoti nuo gripo ir jo komplikacijų kviečiami kreiptis į savo šeimos gydytoją. Pasiskiepyti sezoninio gripo vakcina rekomenduojama kasmet visiems asmenims, vyresniems nei 6 mėnesių amžiaus.
Primename, kad sveikatos priežiūros darbuotojai, dirbantys įstaigose, turinčiose licencijas sveikatos priežiūros veiklai ir teikiantys sveikatos priežiūros paslaugas, gali skiepytis valstybės biudžeto lėšomis.
Kristina Mikalauskienė,
Kauno departamento Jonavos skyriaus vedėja Jurgita Arbočienė

