Jonavos baseinas
Kartu su Ukraina!
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Paslaugos
Projektai
DUK
DĖMESYS – VAIKŲ MAITINIMUI UGDYMO ĮSTAIGOSE
Kaip pasiekti, kad vaikai valgytų kokybišką, sveiką ir skanų maistą? Šia tema šiandien posėdį-diskusiją organizavo Sveikatos, ekologijos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Birutė Platkauskienė bei savivaldybės administracijos vadovai – direktorius Valdas Majauskas ir jo pavaduotoja Vijolė Šadauskienė.
Pasitarime-diskusijoje dėl maisto produktų laboratorinių tyrimų Jonavos švietimo įstaigose atlikimo, siekiant užtikrinti, kad gaminamų patiekalų maistinė-energinė vertė atitiktų visus nustatytus reikalavimus, dalyvavo Jonavos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkė-valstybinė veterinarijos inspektorė Diana Daina Šutovienė, VšĮ Jonavos ligoninės direktorė Aldona Balutienė, Jonavos visuomenės sveikatos biuro direktorė Ina Osauskienė, Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos sveikatos mokymo specialistė Janina Budrienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vytautas Žebrauskas, Aplinkos ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Rasa Raicevičienė bei šio skyriaus vyriausioji specialistė (savivaldybės gydytoja) Alina Lukauskienė.
Janina Budrienė informavo, kad patikrinimų metu paaiškėjo, jog kartais savavališkai keičiamas meniu, o patiekalai, skirti vaikų nemokamam maitinimui, ypač sriubos, neatitinka keliamų reikalavimų.
Kritikos sulaukė ugdymo įstaigų vadovai. Administracijos direktoriaus Valdo Majausko įsitikinimu, labiausiai trūksta vidinės kontrolės: ugdymo įstaigos vadovas privalo ne prašyti, o pareikalauti, kad būtų tiekiamas kokybiškas maistas, reiklesni privalo būti ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. „Kartu su Jonavos valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba organizuosime neplaninius patikrinimus, esant trūkumams, taikysime sankcijas tiekėjams," – sakė administracijos vadovas.
Išklausius nuomones bei pasiūlymus, nutarta ugdymo įstaigose stiprinti vidaus kontrolę, įvardijant atsakingus asmenis; bus dažniau organizuojami neplaniniai patikrinimai; kartą per pusmetį Jonavos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuos savivaldybės administraciją apie atliktų patikrinimų rezultatus, o kartą per metus – Jonavos rajono savivaldybės tarybą.
Atstovė ryšiams su visuomene Kristina Lukoševičiūtė

