Jonavos baseinas
Kartu su Ukraina!
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Paslaugos
Projektai
DUK
DARBINIS VIZITAS Į NORVEGIJOS KARALYSTĘ


Jonavos rajono savivaldybė įgyvendina veiklą „Dvišalio bendradarbiavimo tarp Jonavos ir Kvam savivaldybių stiprinimas ir apsikeitimas šalių gerąja praktika vaikų ir jaunimo sveikatos srityje" pagal 2009-2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programą LT11 „Visuomenės sveikatai skirtos iniciatyvos".
Veikla siekiama prisidėti prie ekonominių ir socialinių skirtumų Europos ekonominėje erdvėje mažinimo bei dvišalių santykių tarp Norvegijos ir Lietuvos stiprinimo, pagerinti visuomenės sveikatą ir sumažinti sveikatos netolygumus Lietuvos Respublikoje. Tikslai bus įgyvendinami plečiant ir stiprinant Lietuvos ir Norvegijos bendradarbiavimo ryšius, pasidalinant šalių gerąja praktika vaikų ir jaunimo sveikatos srityje. Dvišaliai santykiai tarp šalių bus stiprinami pasidalinant žiniomis, supažindinant partnerius su veikla vietos savivaldoje, sveikatos srityje.
Veikla yra susijusi su Jonavos rajono savivaldybės administracijoje šiuo metu įgyvendinamais projektais – „Jaunimui palankių paslaugų modelio diegimas Jonavos savivaldybėje" ir „Visuomenės sveikatos biurų kabinetų steigimas Jonavos švietimo įstaigose", įgyvendinamais pagal 2009-2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programą. Projektais įdiegtas jaunimui palankių paslaugų modelis Jonavos rajono savivaldybėje bei pagerintas sveikatos priežiūros prieinamumas ir kokybė Jonavos ir Ukmergės rajonų bendrojo lavinimo ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose. 2009-2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos Nr. LT11 „Visuomenės sveikatai skirtos iniciatyvos" dvišalio bendradarbiavimo fondo veikla siejasi su šiais įgyvendinamais projektais, kadangi taip pat prisideda prie vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros paslaugų gerinimo.
Veiklos įgyvendinimo metu suplanuoti du projekto partnerių susitikimai. Šių metų birželio 15-18 dienomis 6 dalyviams iš Jonavos rajono savivaldybės buvo suorganizuotas darbinis vizitas į Norvegijos Karalystę, Kvam savivaldybę. Vizito metu delegacijai iš Lietuvos buvo suorganizuotas apsilankymas Kvam savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigoje, šeimos ir mokymo įstaigoje, kurios veikla ypatingai orientuota į vaikų ir šeimų veiklas, kurios vyksta atviroje teritorijoje (lauko teritorijoje). Šios įstaigos specialistai pristatė savo veiklą, vyko apsikeitimas patirtimi, gerosios praktikos pavyzdžiais.
Taip pat aplankyta Grannehjelpa – savanorių organizacija, kuri prisideda prie asmenų iš kitų šalių integracijos proceso, pristatyti šios įstaigos tikslai ir jų veikla. Antrojo susitikimo metu planuojamas partnerio Norvegijos Karalystės, Kvam savivaldybės atstovų vizitas į Lietuvos Respubliką. Susitikimai skirti stiprinti ir plėsti bendradarbiavimo ryšius tarp Lietuvos ir Norvegijos partnerių, pasikeisti gerosios praktikos patirtimi sveikatos, socialinės apsaugos ir švietimo srityse, susipažinti su šios srities įstaigų veikla, pasisemti gerosios praktikos pavyzdžių, pasidalinti tarpusavyje žiniomis bei tarpusavio šalių supratimu. Taip pat šia veikla siekiama supažindinti veiklos partnerius su jų veikla vietos savivaldoje, didinti miestų žinomumą.
Vykdytojo ir partnerio atstovų susitikimų metu bus plėtojami tarpusavio bendradarbiavimo ryšiai: bendri susitikimai tarp vykdytojo ir partnerio leis užmegzti glaudesnius santykius tarp šalių, sudarys galimybę toliau vystyti tarptautinį bendradarbiavimą, kviečiant partnerius į įvairius vizitus, skirtus spręsti ne tik visuomenės sveikatos problemas, bet taip pat sprendžiant įvairius klausimus ir problemas kitose srityse (švietimo, kultūros, sporto, ir kt.).

Veiklai „Dvišalio bendradarbiavimo tarp Jonavos ir Kvam savivaldybių stiprinimas ir apsikeitimas šalių gerąja praktika vaikų ir jaunimo sveikatos srityje" įgyvendinti numatytas biudžetas – 16050,00 Eur, kuris iki 100 proc. finansuojamas 2009-2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos Nr.LT11 „Visuomenės sveikatai skirtos iniciatyvos" dvišalio bendradarbiavimo fondo lėšomis, pagal pasirašytą sutartį tarp Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Jonavos rajono savivaldybės administracijos.
Jonavos rajono savivaldybės delegacijai šis vizitas paliko didelį įspūdį, nes kelionės metu ne tik susipažinome su gerąja Norvegijos patirtimi, bet ir turėjome galimybę pasižvalgyti po nuostabų Norvegijos kraštovaizdį.
Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Agnė Šalomskė


