Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas
Jonavos baseinas
Kartu su Ukraina!
Kartu su Ukraina!
COVID-19 Lietuvoje
COVID-19 Lietuvoje
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Paslaugos
Paslaugos
Projektai
Projektai

Pažintis su profesijomis

   Jonavos rajono Bukonių pagrindinės mokyklos  mokiniai ir mokytojai dalyvavo susitikimuose su įvairių profesijų atstovais.
  Vykdydami Erasmus+ (KA2) projektą „My education, my job, my future" birželio 3 dieną projekto dalyviai organizavo ir dalyvavo septyniuose susitikimuose su Jonavos rajone dirbančiais skirtingų profesijų atstovais jų darbovietėse. Susitikimų tikslas – pabendrauti su įvairių specialybių žmonėmis ir parengti jų profesijų aprašus lietuvių ir anglų kalbomis.
   Mokiniai interviu forma kalbėjosi su Kauno apskrities policijos komisariato Jonavos rajono policijos komisariato Prevencinio poskyrio specialistėmis Rasa Vaškevičiūte ir Birute Marcinkevičiūte, kirpėja Sonata Silickiene, UAB "Kabarga" veterinarijos gydyklos veterinare Ingrida Alekniene, UAB "Juodmenos šeimos klinikos" odontologu Sauliumi Akrangliu, mechaniku Tadu Sarafinu, Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko viešųjų ryšių karininku kapitonu Gintaru Striupaičiu, bitininku Vaclovu Pilipavičiumi.
   Kiekvienas susitikime dalyvavęs asmuo ne tik papasakojo apie kasdieninį savo darbą, bet ir pasidalino pasirinktos profesijos studijų galimybe Lietuvoje ir užsienyje, profesijos paklausa šiandieninėje visuomenėje, karjeros perspektyvomis.
   Mokiniams buvo įdomu išgirsti kokios asmeninės savybės reikalingos dirbant pasirinktą profesiją, kokių mokomųjų dalykų reikia mokytis mokykloje norint įgyti šias specialybes.
   Bene labiausiai mokinius sužavėjo tai, jog paklausus „Kokią profesiją pasirinktumėte, jeigu dabar galėtumėte grįžti į mokyklą?", nei vienas neabejodamas patvirtino, jog rinktųsi būtent savo specialybę ir su džiaugsmu dirbtų tą patį darbą.

  Aurelija Kuperskienė, Bukonių pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, projekto koordinatorė
  Dovilė Bisigirskienė, Bukonių pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja, projekto grupės narė


Su automechaniku Tadu Sarafinu


Su Lietuvos Jonušo Radvilos mokomojo pulko viešųjų ryšių karininku kapitonu Gintaru Striupaičiu


Su kirpėja Sonata Silickiene


Su UAB "Kabarga" veterinarijos gydyklos veterinarijos gydytoja  Ingrida Alekniene


Su UAB "Juodmenos šeimos klinika" odontologu Sauliumi Akrangliu


Su Kauno apskrities policijos komisariato Jonavos rajono policijos komisariato Prevencinio poskyrio specialistėmis Rasa Vaškevičiūte ir Birute Marcinkevičiūte


Su bitininku Vaclovu Pilipavičiumi