Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas
Jonavos baseinas
Kartu su Ukraina!
Kartu su Ukraina!
COVID-19 Lietuvoje
COVID-19 Lietuvoje
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Paslaugos
Paslaugos
Projektai
Projektai

Ištiesk pagalbos ranką - 2015

   2015 m. birželio 4 d. Jonavos "Neries" pagrindinėje mokykloje vyko Jonavos rajono savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklų mokinių konkursas „Ištiesk pagalbos ranką - 2015". Šis konkursas jau ne pirmus metus organizuojamas kartu su Jonavos visuomenės sveikatos biuru. Konkurse dalyvavo 7 rajono komandos iš J.Ralio gimnazijos, Ruklos J.Stanislausko pagrindinės mokyklos, Panoterių P.Vaičiūno pagrindinės mokyklos, Šveicarijos pagrindinės mokyklos, Žeimių mokyklos - daugiafunkcio centro, R.Samulevičiaus progimnazijos, „Neries" pagrindinės mokyklos. Po konkurso dalyvių pasveikinimo, organizatoriai visus pakvietė į mokyklos kiemą, kur jau laukė gelbėjimo tarnybos. Susirinkusiems buvo pademonstruota parodomoji programa: automobilio avarijoje nukentėjusio žmogaus gelbėjimo ir vėliau užsidegusios transporto priemonės gesinimo operacija.  Smalsuoliai galėjo pamatyti ir įvertinti, kaip savo veiksmus koordinuoja gelbėjimo tarnybos.
   Po parodomosios gelbėjimo operacijos mokyklų komandos turėjo pademonstruoti savo žinias ir nukentėjusiųjų gelbėjimo įgūdžius. Niekas neabejoja, kad laiku ir tinkamai suteikus pirmąją pagalbą, galima išgelbėti žmogaus gyvybę. Deja, atlikti tyrimai rodo, kad tik nedaugelis žmonių kritinę akimirką žinotų ir mokėtų suteikti realią pagalbą.  Konkursinėje programoje  dalyviai turėjo ne tik parodyti teorines žinias, bet ir atpažinti vaistinius augalus,  pademonstruoti praktinius įgūdžius tvarstydami, gaivindami nutentėjusius, suteikti pagalbą užspringus.
   Kol vienos komandos demonstravo savo įgūdžius, kiti konkurso dalyviai  turėjo galimybę  pabendrauti, padiskutuoti apie savanorystę su  jaunųjų maltiečių atstovu  Vaidu Tumėnu.             
   Džiaugiamės, kad konkurso dalyviai susidorojo su užduotimis, parodė savo žinias ir sugebėjimus. Susumavus konkurso rezultatus nugalėtoja paskelbta Jonavos „Neries" pagrindinės mokyklos komanda, antrąją vietą užėmė Jonavos rajono Panoterių P.Vaičiūno pagrindinės mokyklos komanda, trečiąją – Jonavos rajono Šveicarijos pagrindinės mokyklos komanda.
   Šio projekto tikslas – ugdyti mokinių atsakomybę bei pagarbą gyvybei, suteikti daugiau praktinių patarimų, kaip įvairiais atvejais gelbėti žmogaus gyvybę, padėti patyrus traumą. Prasidėjo vasaros atostogos. Tikimės, kad šio konkurso dalyviai kritinę akimirką nesuabejos, žinos ir mokės suteikti realią pagalbą nukentėjusiam žmogui.

   Daiva Balandienė, Jonavos "Neries" pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja


Dirba gelbėjimo tarnybos


Panoterių Petro Vaičiūno pagrindinės mokyklos komanda atpažįsta vaistinius augalus


Ruklos Jono Stanislausko pagrindinės mokyklos komandos prisistatymas


Nugalėtojai - "Neries" pagrindinės mokyklos komanda