Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas
Jonavos baseinas
Kartu su Ukraina!
Kartu su Ukraina!
COVID-19 Lietuvoje
COVID-19 Lietuvoje
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Paslaugos
Paslaugos
Projektai
Projektai

Atostogos Paberžėje

   Septintus metus Bukonių pagrindinės mokyklos jaunieji valančiukai, maironiečiai, menų būrelių nariai, vadovaujami mokytojų Laimos Mačiūnienės, Aistės Pilipavičiūtės ir šių eilučių autorės, atostogavo stovykloje „Vasaros akademija -7", vykusioje Kėdainių krašte, Paberžėje. Čia  stovyklavo 3-9 klasių mokiniai.
   Stovyklautojai ne tik pramogavo, bet ir siekė savo įspūdžius praturtinti pažintimi su šio kampelio bažnyčia, statiniais, muziejaus eksponatais.  Susipažinę su unikaliu 1863 metų sukilimo muziejumi, vasarotojai gilino  Lietuvos istorijos žinias. Žavėjomės Tėvo Stanislovo per keturis dešimtmečius iš Lietuvos bažnyčių rinktais liturginiais rūbais, metalinėmis „saulutėmis", varpeliais. Bukoniškiai aplankė grafo Stanislovo Šilingo dvarą, apžiūrėjo senosios architektūros statinius, klausėsi klasikinės muzikos.
   Stovyklautojai ne tik pramogavo, bet atliko ir visuomenei naudingų darbų: sutvarkėme 1863 metų sukilėlių kapus, tvarkėme muziejaus aplinką.
   Vaikams buvo organizuojamos įvairios sportinės varžybos, turistiniai žygiai. Susipažinome su gražiomis Paberžės apylinkėmis, aplankėme gamtos paminklą – guobinių šeimos žaliuojantį ilgametį medį – Nykio Vikšna, kurį gali apglėbti 5  vaikai. Stebėjome prie Bakainių piliakalnį, aplankėme Užupės kaimelį, kuris nusidriekęs palei Liaudies upelį.
   Didelį dėmesį skyrėme mokinių kūrybiškumui ugdyti, organizavome kūrybos pamokėles: aplikavome ant akmenėlių, piešėme, kūrėme eiles,  vaidinome improvizuotą pasaką „Jūratė ir Kastytis", demonstravome madas ir kt.
   Vakarais kepėme ant laužo dešreles, diskutavome, pasakojome linksmas istorijas, dainavome.
   Už suteiktą galimybę turiningai ir linksmai atostogauti Paberžėje, esame dėkingi VŠI „Kretingos maistas" generalinei direktorei Alisai Norkuvienei, ūkininkams  Vladui Tuzovui, Danui ir Jūratei  Venzbergams, IĮ savininkams  Zitai Sabeckienei ir Petrui Vyšniauskui.

Svetlana Vorobjova, Bukonių pagrindinės mokyklos mokytoja, valančiukų būrelio vadovė


Orientacinės varžybos - ieškojome apelsinų


Keliavome po gražias Paberžės apylinkes

Nuotraukų autorė mokytoja Laima Mačiūnienė