Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas
Jonavos baseinas
Kartu su Ukraina!
Kartu su Ukraina!
COVID-19 Lietuvoje
COVID-19 Lietuvoje
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Paslaugos
Paslaugos
Projektai
Projektai

Upninkų bendruomenė gedi mirusio olimpiečio V.Česiūno

Upninkų bendruomenė gedi mirusio olimpiečio V.Česiūno Vladas Česiūnas

Jonavos rajono Upninkų seniūnijos bendruomenė gedi pirmadienį mirusio kraštiečio olimpinio čempiono Vlado Česiūno.

Vyšnialaukio gyvenvietėje Jonavos apskrityje gimęs ir užaugęs Lietuvos baidarių ir kanojų sporto atstovas 1972 metais tapo Miuncheno olimpinių žaidynių čempionu.

Kanojininkas taip pat iškovojo keturis pasaulio čempionato aukso medalius, po kartą pasidabino sidabru ir bronza. Baigęs karjerą V. Česiūnas dirbo treneriu.

1973 ir 1974 metais V. Česiūnas tapo Lietuvos metų sportininku, 1991 metais jam buvo įteiktas Vyčio Kryžiaus ordino Riterio kryžius, o 2000-siais  – LTOK garbės ženklas

„Upninkų seniūnija didžiuojasi, kad toks garbingas žmogus, pasaulio irklavimo čempionas, kilęs iš upių krašto, jo pirmoji irklavimo patirtis ir buvo irkluojant valtį į kitą Neries krantą.

Upninkų bendruomenei 2019 m. vykdant projektą „Tyrinėju, atrandu, pritaikau“, stovyklos metu V. Česiūnas susitiko su stovyklaujančiais Upninkų mokiniais, papasakojo apie sporto svarbą ir būtinybę siekti užsibrėžto tikslo.

2020 m. kovo mėnesį kraštiečių iniciatyva V. Česiūno 80-mečio proga Jonavos sporto arenoje buvo parengta paroda apie jo sportinius pasiekimus ir dabartinį gyvenimą“, - prisimena Upninkų seniūnijos seniūnė Lolita Nekrošienė.

Apie olimpietį yra sukurtas dokumentinis filmas „Vladas Česiūnas. Mediniu Irklu į auksą“. Pamatyti šį filmą ir prisiminti gražiausias jo karjeros akimirkas galite LRT Mediatekoje.