Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas
Jonavos baseinas
Kartu su Ukraina!
Kartu su Ukraina!
COVID-19 Lietuvoje
COVID-19 Lietuvoje
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Paslaugos
Paslaugos
Projektai
Projektai

SUSITIKO SU JONAVOS MAMŲ KLUBU „ŠYPSNYS“

 

         Neseniai teko dalyvauti Jonavos jaunimo centro organizuotame susitikime su Jonavos mamų klubo „Šypsnys" mamytėmis. Į susitikimą atėjo daug energingų, jaunų, auginančių net po keletą vaikučių mamų būrys.  Pagrindinis mamų klubotikslas- palaikyti ir įkvėpti mamas bendrai veiklai. Apie Jonavos „Šypsnio" mamų klubą ir jo  veiklą galima pasiskaityti mamų klubo internetiniame puslapyje http://sypsnioklubas.edicypages.com

        Susitikimo metu diskutuota apie tinkamos mitybos, fizinio aktyvumo  ir sveikatos ryšį. Daugelis mamų dažnai renkasi pigesnius, biologiškai mažiau vertingus, greitai paruošiamus maisto produktus, pavyzdžiui, dešreles, greito paruošimo sriubas ar košes. Deja, taip ugdomi netinkami mitybos įpročiai, kurie ilgainiui turės įtakos kraujotakos sistemos ligų, cukrinio diabeto, onkologinių ligų paplitimui, nutukimo didėjimui. Mamytėms pateikta nemažai patarimų, kaip pakeisti mitybos įpročius: valgyti saikingai, mažinti vieno ar kito produkto kiekį, neatsisakant jo visiškai. Prisiminti, kad nėra „gerų" ar „blogų" maisto produktų, yra tik sveika ir nesveika mityba. Rekomenduota rinktis įvairų, natūralesnį maistą, prisiminti, ką valgydavo mūsų protėviai. Kasdienį maisto raciono pagrindą sudarė įvairiausi grūdai, daržovės, švieži ir džiovinti vaisiai, todėl patariame kuo daugiau jų valgyti. Pakeisti mitybos įpročius, be abejo, nelengva. Juos reikia pradėti formuoti nuo pat vaikystės.

„Šypsnio" mamų klubo narės taip pat domėjosi vaistažolėmis, geriamojo vandens kokybės rodikliais, skiepais ir kt. sveikatos klausimais.

         Kviečiame visas namie „užsisėdėjusias" mamytes aktyviai dalyvauti Jonavos „Šypsnio"  klubo veikloje.

 

Ina KAZAKEVIČIENĖ

Visuomenės sveikatos biuro direktorė

 

Susitikimo metu