Pradžia
lt
en
Kartu su Ukraina!
COVID-19 Jonavoje
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Paslaugos
Projektai
DUK

PACIENTO ATMINTINĖ. VERTA ŽINOTI

 

·        Jūs laisva valia galite prisirašyti prie pageidaujamos gydymo įstaigos (poliklinikos, medicinos centro) ir pasirinkti šeimos gydytoją.

·        Pacientas, apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu, turi gauti gydytojo paskirtas gydymo paslaugas (tyrimus, procedūras) nemokamai.

·        Pacientas, neapsidraudęs privalomuoju sveikatos draudimu, už gydymo paslaugas (išskyrus būtinąją pagalbą) turi mokėti pagal nustatytas mokamų paslaugų kainas.

·        Už kai kuriuos sveikatos profilaktinius patikrinimus (vykstant į užsienį, norint įsigyti ginklą, gauti vairuotojo pažymėjimą ir kt.), taip pat procedūras (akupunktūra, manualinė terapija,  kosmetologijos procedūros, kosmetinės chirurgijos procedūros) reikia susimokėti.

·        Jeigu nepageidaujate laukti eilėje planinio tyrimo ar procedūros ir norite paslaugą gauti greičiau, tokiu atveju teks mokėti.

·        Šeimos gydytojo bei atitinkamos srities gydytojo specialisto kompetencijai priskirti tyrimai yra atliekami nemokami.

·        Jei jūs savo iniciatyva (gydytojui leidus) pasirenkate papildomas procedūras, tuomet turite už tai gydymo įstaigai sumokėti.

·        Jei gydotės ligoninėje, ir gydytojui rekomendavus pasirenkate kitus ar brangesnius vaistus, medicinos pagalbos priemones, už tai jūs turite primokėti kainų skirtumą į ligoninės kasą.

·        Jūsų gydymo trukmė ligoninėje priklauso nuo gydymo eigos ir sveikatos būklės. Kada išrašyti iš ligoninės sprendžia gydantis gydytojas, tačiau negali būti ribojamas dienų skaičius (pacientas turi būti gydomas stacionare tiek, kiek reikia).

·        Dėl būtinosios odontologijos pagalbos (skausmo, nelaimingo atsitikimo) kreipkitės į gydymo įstaigą, kurioje esate prisirašę (arba į bet kurią kitą) ir ji turi būti suteikta jums nemokamai.

·        Privalomuoju sveikatos draudimu drausti asmenys (išskyrus vaikus iki 18 m., bendrojo lavinimo, profesinių mokyklų dieninių skyrių moksleivius iki 24 m. ir socialiai remtinus asmenis, kai jie pateikia gyvenamosios vietos savivaldybės paramos skyriaus atitinkamą pažymą) moka už plombines medžiagas ir kitas odontologijos medžiagas bei vienkartines priemones.

·        Jei laikinai mokotės ar atostogaujate Europos Sąjungos šalyje, taip pat Norvegijoje, Islandijoje, Lichtenšteine bei Šveicarijoje, jums reikalinga Europos sveikatos draudimo kortelė (ją išduoda Kauno teritorinė ligonių kasa). Ji suteikia jums teisę gauti būtinąją medicininę pagalbą nemokamai.

·        Visus rūpimus klausimus, taip pat jei siūloma už ką nors mokėti, pirmiausia aiškinkitės asmens sveikatos priežiūros įstaigoje.

·        Neskubėkite pasirašyti sutikimo įsigyti medicinos pagalbos priemones, mokėti už gydytojo paskirtus tyrimus ar teikiamas paslaugas. Pirmiausia paprašykite gydytojo, skyriaus vadovo ar gydymo įstaigos vadovo paaiškinti, kodėl ir kokiu pagrindu prašoma (nurodoma) mokėti.

·        Jeigu gydymo įstaigos vadovo atsakymas Jūsų netenkina, kreipkitės į teritorinės ligonių kasos specialistus, kurie padės išsiaiškinti ar (ne) privalote mokėti.

Parengė Veronika PEČKIENĖ

Kauno teritorinės ligonių kasos vyr. specialistė ryšiams su visuomene