Pradžia
lt
en
Kartu su Ukraina!
Kartu su Ukraina!
COVID-19 Jonavoje
COVID-19 Jonavoje
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Paslaugos
Paslaugos
Projektai
Projektai
DUK
DUK

GEGUŽĖS 4-OJI – ŠV.FLORIJONAS, GAISRŲ SERGĖTOJŲ DIENA

            Šv.Florijono diena Lietuvoje buvo minima iki Antrojo pasaulinio karo, o atkūrus nepriklausomybę ji vėl tapo ugniagesių ir gelbėtojų profesine švente.

            Pasakojama, kad Florijonas buvo Romos imperijos kariuomenės raštininkas. Sužinojęs, kad iš jo gimtojo miestelio ketinama į vergiją paimti keliasdešimt vaikų, jis apie tai pranešė jų tėvams. Už tai buvo kankinamas, paskui, pririšus po kaklu girnapusę, nuskandintas.

            Kita legenda byloja, kad Florijonas, romėnų karys, imperatoriaus Dioklecijano laikais buvo nukankintas už Kristaus mokslo išpažinimą. Žinodamas, kad Lince buvo suimta keturiasdešimt krikščionių, jis norėjo pasiaukoti, prisiimdamas jų likimą. Prieš įžengdamas į miestą susitiko keletą karių, kuriems pasisakė esąs krikščionis. Florijonas buvo nuplaktas ir paskandintas Enso upėje.

            Viduramžiais  Florijonas paskelbtas šventuoju, žmonių gelbėtoju nuo stichinių nelaimių ir gaisrų. Lietuvoje nuo seno tikima, kad šv.Florijonas sergsti nuo gaisrų. Jo skulptūros buvo statomos miestelių centruose (ypač daug Žemaitijoje).  

 

            Profesinės šventės proga sveikiname rajono ugniagesius gelbėtojus ir dėkojame už sudėtingą kasdienį darbą, saugant ir gelbstint žmonių gyvybes, jų turtą.