Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas

Jonavos baseinas

Kartu su Ukraina!

Kartu su Ukraina!

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Paslaugos

Paslaugos

Projektai

Projektai

DUK

DUK

Savivaldybėje vyko susitikimas su lektorėmis iš Narkotikų ir tabako departamento

Savivaldybėje vyko susitikimas su lektorėmis iš Narkotikų ir tabako departamento

Jonavos rajono savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Evelina Darvidė š. m. gegužės 16 d. pakvietė į susitikimą su Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atstovėmis, kurios pristatė pranešimą „Naujausios psichoaktyvios medžiagos ir prevencijos galimybės“.

Susitikimo tikslas – sustiprinti švietimo įstaigų vadovų, mokyklų ir savivaldybės vaiko gerovės komisijos narių, su vaiku ir šeima dirbančių specialistų žinias sprendžiant aktualią psichotropinių medžiagų paplitimo tarp nepilnamečių problemą bei sužinoti apie naujausias psichotropines medžiagas. 

Susitikimo metu E. Darvidė akcentavo, kad psichotropinių medžiagų vartojančių nepilnamečių daugėja, todėl ypatingai svarbu kompleksiškai kalbėtis ir ieškoti būdų, kaip galime padėti vaikams, šeimai bei žinoti, kokios tai medžiagos. Pažymėjo ir tai, kad labiausiai liūdinančios situacijos, kai nepilnamečiai nepripažįsta problemos ir atsisako siūlomos pagalbos.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento narkotikų kontrolės skyriaus patarėja Rasa Povilanskienė pateikė informaciją apie naujausias psichotropines medžiagas bei galimas jų rizikas žmogaus sveikatai, supažindino su narkotinių ir psichotropinių medžiagų stebėsena Lietuvoje, jų reguliavimu Europoje bei papasakojo apie psichotropinių medžiagų grupes, vartojimo formas.

Lektorė akcentavo, kad vyksta glaudus bendradarbiavimas su Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centru, kitais tarptautiniais partneriais ir pilietinės visuomenės organizacijomis, kurios padeda spręsti sudėtingas ir tarpusavyje susijusias problemas, kurti veiksmingesnes strategijas bei koordinuotą požiūrį į itin sudėtingas problemas.

Lektorė informavo, kad dažniausiai naujos psichoaktyviosios medžiagos (NPS) įsigyjamos internetu kaip jau seniai žinomų narkotikų pakaitalas, jos parduodamos kaip maisto papildai, vaistai, buitinės priemonės („odos valikliai“), cheminiai reagentai moksliniams tyrimams, augalų trąšos. Šios medžiagos parduodamos ir vartojamos kaip tabletės, kristalai, impregnuoti lapeliai, „markutės“, suktinės, žoliniai mišiniai, milteliai, druskos ir pan. Rinkoje pasirodo ir neįprastos formos NPS, pavyzdžiui, nosies purškalai ir skystis elektroninėms cigaretėms.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento prevencijos koordinavimo skyriaus vyr. specialistė Aneta Abromavičiūtė akcentavo, kad yra Departamento parengtos metodinės rekomendacijos ugdymo įstaigoms, kuriose siekiama plačiau supažindinti su psichoaktyviosiomis medžiagomis, padėti atpažinti jų keliamas rizikas, lemiančius psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą veiksnius, bei pateikiama rekomenduojamų veiksmų seka, kaip įvertinti ar jaunuolis yra pavartojęs ar eksperimentuojantis su psichoaktyviosiomis medžiagomis.

Susitikimo pabaigoje Kauno apskrities VPK Jonavos r. PK viršininkas Šarūnas Martinkėnas padėkojo lektorėms ir susirinkusiems, kad kalbame itin aktualia tema ir visi kartu ieškome būdų, kaip galime padėti nepilnamečiams, šeimoms bei kaip svarbu pradėti kalbėtis su vaiku apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo keliamus pavojus šeimoje.

Į planuotą susitikimą atvyko ir Šiaulių miesto savivaldybės vaiko gerovės komisijos pirmininkė, Šiaulių miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėja, Šiaulių miesto pedagoginės psichologinės tarnybos psichologė bei Šiaulių miesto probacijos tarnybos atstovė.