Pradžia
lt
en
Kartu su Ukraina!
COVID-19 Jonavoje
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Paslaugos
Projektai
DUK

Priklausomybių konsultantų paslaugos Jonavoje

Priklausomybių konsultantų paslaugos Jonavoje pexels.com nuotr.

Priklausomybė – tai psichikos sutrikimas, kuris atsiranda dėl polinkio vartoti psichiką veikiančias medžiagas, ar daryti tą pačią veiklą siekiant pasitenkinimo jausmo, nepaisant numatomų ar akivaizdžių neigiamų padarinių pačiam individui ar jo aplinkai. Kenksmingas alkoholio vartojimas yra vienas iš svarbiausių rizikos veiksnių gyventojų sveikatai visame pasaulyje. Daugelyje šalių tai tampa kultūros, religijos ir socialinės praktikos dalis. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, dėl žalingo alkoholio vartojimo per metus miršta 3,3 milijonai žmonių.

Kaip ir daugelis kitų narkotinių medžiagų, alkoholis taip pat gali sukelti fizinę ir psichologinę priklausomybę. Požymiai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį:

  • padidėjęs suvartojamo alkoholio kiekis, dažnumas ir poreikis, o pradėjus – sunku sustoti;
  • jaučiamas noras vartoti alkoholį tik pabudus ryte;
  • padidėjusi tolerancija alkoholiui;
  • kyla nerimo jausmas, depresija – visa tai gali išsivystyti dėl reguliaraus ir stipraus alkoholio vartojimo;
  • jaučiami fiziniai abstinencijos simptomai, tokie kaip padidėjęs prakaitavimas, drebulys ir pykinimas, kurie praeina išgėrus alkoholio.

 

Priklausomybės nepaiso nei žmogaus amžiaus, nei lyties, nei išsilavinimo – susidurti su žalingo alkoholio vartojimo rizika gali kiekvienas. Šeimos nariai neretai slepia priklausomą asmenį, nemotyvuoja jo keistis ar netgi užsiima žalinga savigyda. Įveikti alkoholio priklausomybę nėra lengva užduotis, tačiau tai itin svarbus žingsnis link sveiko ir laimingo gyvenimo. Iš pradžių gali atrodyti, kad įveikti šią klastingą ligą yra neįmanoma, tačiau taip nėra. Jeigu jaučiatės pasiruošęs pakeisti savo gyvenimą, kreipkitės pagalbos į Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure dirbančius priklausomybių konsultantus.

Priklausomybių konsultacijos – tai pagalba rizikingai ir žalingai alkoholį vartojantiems asmenims. Šiomis paslaugomis bus siekiama padėti ir patarti, kaip elgtis, jei su žalingu alkoholio vartojimu ar priklausomybe susiduria artimieji ar pats asmuo.

Priklausomybės konsultantas padės įvardinti ir parodyti dėl priklausomybės kylančias problemas šeimoje ir suplanuoti pagalbą visiems jos nariams (tiek suaugusiems, tiek vaikams). Padės motyvuoti priklausomus nuo alkoholio asmenis, jų šeimos narius kreiptis dėl psichoterapinio gydymo, teikti paramą sveikstantiems žmonėms, baigusiems gydymo nuo priklausomybių programą. Į priklausomybių konsultantus žmonės gali kreiptis be gydytojo siuntimo. Konsultantai dirba tik mokslu pagrįstais metodais, laikosi anonimiškumo ir konfidencialumo principų.

Priklausomybių konsultantų paslaugos Jonavos raj. gyventojams finansuojamos iš Valstybinės tikslinės dotacijos, todėl jos gyventojui suteikiamos nemokamai. Priklausomybių turinčius asmenis ir/ar jų šeimos narius kviečiame registruotis individualioms konsultacijoms tel. 8 672 91761 arba 8 349 31064.