Pradžia
lt
en
Kartu su Ukraina!
COVID-19 Jonavoje
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Paslaugos
Projektai
DUK

Nemokama ir anonimiška psichologo pagalba Jonavos raj. gyventojams

Nemokama ir anonimiška psichologo pagalba Jonavos raj. gyventojams

Pasaulinė sveikatos organizacija ir psichikos sveikatos ekspertai ragina COVID-19 pandemijos laikotarpiu daugiau dėmesio skirti psichikos sveikatos stiprinimui ir išsaugojimui. Moksliniai tyrimai rodo, kad užsitęsus COVID-19 ligos plitimui, ribojimams ir nežiniai dėl ateities, šalies gyventojų psichologinė būsena prastėja: dažniau susiduriama su nerimo, pykčio, liūdesio ir vienišumo jausmais. Diagnozuojama vis daugiau psichikos ir elgesio sutrikimų, prastėja miego kokybė, susiduriama su adaptacijos ir kitais sunkumais.

Atliepiant šias sveikatos prastėjimo tendencijas visoje šalyje didinamas psichologinių paslaugų prieinamumas, savivaldybėse diegiamos prevencinės priemonės gyventojų psichikos sveikatai išsaugoti ir palaikyti.

Siekiant visapusiškai stiprinti Jonavos rajono gyventojų sveikatą, Jonavos raj. savivaldybės visuomenės sveikatos biure įsteigtas psichologo etatas. Pokalbis su psichologu gali būti naudingas, jei žmogų vargina įkyrios mintys, slegiantys jausmai, išgyvenamos sudėtingos gyvenimo situacijos.

Psichologo konsultacija gali būti naudinga ir tais atvejais, jei žmogus nori geriau pažinti save, išmokti naujų būdų pasirūpinti savimi ir pagerinti santykius su kitais.

Individualiomis psichologo konsultacijomis pasinaudoti gali 16-99 metų Jonavos raj. gyventojai. Vienam asmeniui suteikiamos net 5 nemokamos konsultacijos, o konsultacijų būdas (kontaktiniu ar nuotoliniu būdu) ir laikas derinamas individualiai, taip sudarant didesnes pagalbos prieinamumo galimybes. Konsultacijos anonimiškos ir konfidencialios.

Siekiant stiprinti gyventojų įgūdžius pasirūpinti emocine sveikata ir ugdyti psichologinį raštingumą, Jonavos visuomenės sveikatos biuras taip pat organizuoja grupinius užsiėmimus, mokymus, šviečiamojo pobūdžio pranešimus psichikos sveikatos temomis rajono gyventojams ir įstaigoms.

Visos biuro psichologo paslaugos Jonavos raj. gyventojams finansuojamos iš Valstybinės tikslinės dotacijos skirtos psichikos sveikatos stiprinimui.

Jei jūs ar jūsų artimieji išgyvenate sunkų laikotarpį, užplūsta slegiančios mintys ar sunkūs jausmai – neatidėliokite ir pasinaudokite galimybe pasitarti su psichologu.

Kontaktai registracijai:
Jonavos raj. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro
Psichologė Gintarė Skačkauskienė
El. p.:  Gintare.Skackauskiene@jonavavsb.lt

Tel. nr.:  864 544 985 arba bendruoju tel. nr: 8 349 31064