Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas
Jonavos baseinas
Kartu su Ukraina!
Kartu su Ukraina!
COVID-19 Lietuvoje
COVID-19 Lietuvoje
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Paslaugos
Paslaugos
Projektai
Projektai

ŠUNŲ AUGINTOJAI – RINKTI NORIME, BET...

Praėjusį šeštadienį startavo VšĮ „SOS gyvūnai" rengiama informacinė akcija „SURINK 2011", kurios metu šunis auginantys Lietuvos miestų gyventojai skatinami surinkti savo augintinių išmatas.

Gegužės 14-21 dienomis truksiančios informacinės akcijos tikslas - priminti šunų šeimininkams, jog ekskrementų rinkimas yra normalus ir būtinas veiksmas, su laiku virstantis geru įpročiu, o nenorintys to daryti, akcijos metu sužinos apie paliktų ekskrementų žalą: pavojingas ligas ne tik sveikiems gyvūnams, bet ir žmonėms, o ypač vaikams.

VšĮ „SOS gyvūnai" sulaukė daugybės laiškų bei skambučių dėl specialių konteinerių trūkumo įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. „Gyvenu Kazlų Rūdoje ir bute laikau šunį. Rinkčiau jo išmatas, tačiau į bendrąjį šiukšlių konteinerį jų mesti neleidžia priimtos taisyklės, o kitų vietų - nėra. Ką patartumėte?" - rašė viena pilietė. Specialių konteinerių ypač trūksta Kauno mieste. Akcijos organizatoriai tikisi, kad ši akcija padės atkreipti dėmesį ir į konteinerių trūkumo problemą bei paskatins savivaldybes imtis priemonių.

Nesurinktos išmatos sveikus gyvūnus gali užkrėsti infekciniu hepatitu bei parvovirusu, kuris daugeliu atveju baigiasi mirtimi, o žmonės gali užsikrėsti inkstus bei kepenis pažeidžiančia liga leptospiroze bei regėjimą pažeidžiančia liga toksokaroze.

Prie akcijos „SOS gyvūnai" kviečia prisijungti  ir gyvūnų prekių parduotuves bei visą savaitę padaryti specialias nuolaidas ekskrementų rinkimo maišeliams, kastuvėliams, semtuvėliams ir t. t. Savaitę truksiančią akciją „SURINK 2011" planuojama kartoti kasmet, kad šunų išmatų rinkimas taptų įpročiu. Akcijos metu neplanuojami specialūs renginiai: akcijos organizatoriai, VšĮ „SOS gyvūnai", kviečia atkreipti dėmesį į šią aktualią problemą ir imtis priemonių jai spręsti.

Beje, baudos už nesurinktas išmatas įvairiuose miestuose ir miesteliuose svyruoja nuo 20 iki 200 Lt. Daugiau informacijos www.sos-gyvūnai.lt

 

Kontaktinis asmuo: Viktorija Murauskienė, viešųjų ryšių koordinatorė, VšĮ „SOS gyvūnai"

Tel. 8 650 11 470. El. p. rsv@sos-gyvunai.lt , www.sos-gyvunai.lt