Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas

Jonavos baseinas

Kartu su Ukraina!

Kartu su Ukraina!

COVID-19 Lietuvoje

COVID-19 Lietuvoje

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Paslaugos

Paslaugos

Projektai

Projektai

Skaruliuose paminėtas bažnyčios jubiliejus, prasidėjo muzikos festivalis

Skaruliuose paminėtas bažnyčios jubiliejus, prasidėjo muzikos festivalis A. Reipos nuotr.

Jonavoje paminėtas paveldo perlu vadinamos Skarulių Šv. Onos bažnyčios 400 metų jubiliejus. Šventiniai renginiai vyko visą savaitgalį, o pagrindinis šventinis koncertas su instrumentiniu sekstetu „Brass Bravo“, Egidijumi Bavikinu, Liudu Mikalausku ir Merūnu Vitulskiu sutraukė per tūkstantį profesionalaus meno mėgėjų.

„Džiaugiuosi, kad šis jubiliejus dar kartą priminė mūsų krašto turtingą istoriją, mūsų, jonaviečių, šaknis, kad sutelkė ir pačius skaruliečius, ir jonaviečius, ir neabejingus šiai vietai žmones, kad tapo pavyzdžiu, jog visa ko pradžia ir pabaiga vis dėlto yra žmogus.

Ir kol bus žmonių, kuriems brangi Skarulių šventovė, brangi Skarulių istorija, tol ši vieta alsuos gyvybe“, - sako Jonavos rajono mero pavaduotoja Birutė Gailienė.

Sekmadienį įvyko pirmasis tradicinio Skarulių muzikos festivalio koncertas, kurio organizatorius Liudas Mikalauskas jonaviečius ir miesto svečius pakvietė dar kartą susitikti jau rugpjūčio 21 d., kai Šv. Onos bažnyčioje vyks antrasis festivalio renginys – koncertas „Kosminiai garsų vandenynai“. Koncertuos Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO, meno vadovas ir dirigentas Gediminas Gelgotas.

Rugsėjo 25 d. Skarulių bažnyčioje rengiamas dar vienas festivalio koncertas „Gaudžia trimitai“. Koncerte pasirodys prof. Petras Vyšniauskas (saksofonas), Neringa Nekrašiūtė (vokalas), Panevėžio rajono pučiamųjų orkestras „Aukštyn“, Dirigentas Piet Visser (Olandija), Tėvo Stanislovo stovyklos jaunimo choras.

Abu festivalio koncertai Skarulių bažnyčioje rengiami po Šv. Mišių, kurių pradžia – 12 val. Renginių dienomis žiūrovus į Skarulius nuo Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios Jonavoje paveš autobusas, kuris išvyksta 11 val. Kelionė ir festivalio koncertai – nemokami.

Jonavoje šiais metais vyks ir daugiau įvairių Skarulių kaimo ir Šv. Onos bažnyčios istorijai skirtų renginių. Visi besidomintys šiuo unikaliu paveldo objektu gali aplankyti virtualią parodą internete „Skarulių bažnyčiai 400” arba specialų media projektą skaruliubaznycia.lt.

Jonavos krašto muziejus rugpjūčio mėnesį kvies į pėsčiųjų žygius bei informacinių leidinių pristatymus, paskaitas. Muziejuje taip pat galima rasti ir išsiųsti specialų „Atviruką iš Skarulių“.

Bažnyčia – beveik nepakitusi

Skarulių Šv. Onos bažnyčia siejama su Skarulių dvaro savininku Andriejumi Skorulskiu ir dažniausia istoriografijoje datuojama 1622 m. Pasakojama, kad ši bažnyčia pastatyta pagal vienos iš Jeruzalės bažnyčių pavyzdį, kurį A. Skorulskis nusižiūrėjo XVI a. pab. kartu su Mikalojumi Kristupu Radvila Našlaitėliu keliaudamas į Šventąją Žemę, ieškoti Kristaus kapo.

Per savo istoriją patyrusi daug negandų, Šv. Onos bažnyčia iki šių dienų išliko be didesnių pakeitimų.

Skarulių bažnyčia žavi ne tik unikalia gotikos ir renesanso architektūra, bet ir išlikusiomis autentiškomis skulptūromis, paveikslais ir vienu seniausiu Lietuvoje bažnyčios altoriumi, kuris gyvuoja nuo bažnyčios pastatymo laikų.

Šiandien Skaruliuose yra vos keli namai ir pati bažnyčia, kuri ir išlaiko bendruomenę aplink save. Buvę gyventojai ir jų artimieji nuolat rūpinasi šventove, ją tvarko, prižiūri šalia esančias kapinaites.